Yıldız Savaşları’16 robot yarışması 2-3 Nisan tarihinde YTÜ’de

YTÜ, Robotik ve Otomasyon Kulübünün bu yıl 3’ncüsü düzenlenecek olan “Yıldız Savaşları’16” robot savaşları 2-3/04/2016 tarihinde YTÜ Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezinde gerçek olacaktır. İçerdiği konsept ile Türkiye’de tek olan Yıldız Savaşları’16 robot yarışması, ileri robotik teknolojisine yön verecek robot tasarımları ile de izleyicilere görsel bir gösteri sunacaktır.

İlk 2 yılında 758 robot ve 3500’ten fazla katılımcıyı misafir eden Yıldız Savaşları, 3’ncü senesinde robot ve katılımcı sayısını artırmayı düşünmektedir.

Yarışma altı kategoriden oluşmaktadır. Sıradan robot yarışması kategorileri Çizgi İzleyen, Mini Sumo ve Serbest Kategorinin yanında,Türkiye’de gerçekleştirilen ilk ve tek robot yarışma kategorisi olup, Yıldız Savaşları Özel Kategorisi ile bu alandaki robot yarışmalarından farkını ortaya tekrardan koyacaktır.
 

ss

 

Yıldız Savaşları Özel Kategorisinde uzaktan erişim panelli robotlar 3m x 5m’lik kapalı sahada kıyasıya mücadele edecekler. Testere, çekiç, sıcaklık gibi saldırı ekipmanları bulundurabilecek olan robotlar, rakibini etkisiz hale getirmeyi hedeflemektedir. ikili eşleşmelerin sonunda dereceye giren ilk üç robot ödüllendirilecektir.
Bu adresten detaylara bakabilirsiniz.

best rifle scope